Dodaj do obserwowanych

Dzieje Oręża Polskiego

Muzeum

Ważne informacje

  • Teraz: zamknięte.

Opis

Oddział Dzieje Oręża Polskiego należący do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu to chronologicznie ułożona ekspozycja, przedstawiająca historię polskiej wojskowości od okresu średniowiecza do współczesności. 

Oddział składa się z wystawy stałej oraz ekspozycji plenerowej sprzętu ciężkiego. 

Ekspozycja stworzona została na podstawie świadectw pochodzących z wykopalisk archeologicznych. Wiele ciekawych eksponatów takich jak groty strzał, włócznie i topory, średniowieczna broń drzewcowa, sieczna i miotająca, czy też bogato reprezentowane eksponaty dotyczące walk na morzu (kompasy, kotwice, modele okrętów) przeniosą was w niezwykły świat historii wojennej.

Oddział posiada najbogatszy w Polsce zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej, unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych, a także wiele innych ciekawych kolekcji.

Zwiedzanie tego muzeum to niezwykła lekcja historii techniki wojskowej.

Muzeum Dziejów Oręża Polskiego to także XV-wieczna Kamienica Kupiecka znajdująca się na trasie szlaku hanzeatyckiego, wytyczonego przez Europejski Szlak Gotyku Ceglanego. Znajdują się w niej niezwykłe wystawy czasowe, a także pracownie naukowe i magazyny. 

Budowla pochodzi z 1. połowy XV wieku i jest jedynym zachowanym zabytkiem późno gotyckiej architektury w regionie. Kamienica pełniła zarówno rolę budynku mieszkalnego, jak i funkcje handlowe. Początkowo zamieszkiwała tam rodzina hanzeatyckiego kupca.

Przed II wojną światową budynek pełnił rolę muzeum, gdzie znajdowała się ekspozycja poświęcona Joachimowi Nettelbeckowi ( organizatorowi obrony cywilnej miasta w 1807r). 

Podczas wojny Kamienica została zniszczona, ale w latach 1957-63 na nowo zrekonstruowana i dostosowana do potrzeb Muzeum Oręża Polskiego.

Cechy charakterystyczne budowli to: gotycka cegła, ostrołukowy portal, a także zachowany podczas prac średniowieczny układ pomieszczeń.


Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Kołobrzeg, ul. Emilii Gierczak 5
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
94352…
94352…
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
Data ostatniej aktualizacji: 28.01.2019, 15:35

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Dzieje Oręża Polskiego
Muzeum
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook