Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

  • Teraz: zamknięte.

Opis

Oddział Historii Miasta należący do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu znajduje się w XIX - wiecznym Pałacu Braunschweigów, składającym się trzech sal przedstawiających ekspozycje stałe, poświęcone historii Kołobrzegu oraz unikatowej w skali kraju kolekcji narzędzi pomiarowych.

Na pierwszym piętrze Pałacu znajduje się Sala Plafonowa, w której organizowane są koncerty kameralne, wykłady, konferencje i seminaria, a także mieści się tam czytelnia i bogaty księgozbiór zgromadzony w Bibliotece i Gabinecie Zbiorów Specjalnych. 

Wystawa stała znajdująca się w Muzeum Historii Miasta to podróż w czasie, która rozpoczyna się we wczesnośredniowiecznym grodzie i prowadzi przez kolejne etapy historii miasta: miasto lokacyjne, miasto twierdzę i uzdrowisko. Bogata kolekcja zabytków archeologicznych, sztuki zdobniczej i malarstwo tworzą niezwykły klimat jaki panował w Kołobrzegu od najdawniejszych do współczesnych czasów. 

Wielkoformatowe panoramy XV- wiecznego miasta i portu idealnie komponują się z zabytkami ukazującymi twórczość dawnych rzemiosł: garncarstwa, snycerstwa, tkactwa, szewstwa, rybołówstwa, rolnictwa.

Oddział Historii Miasta to także niezwykła lekcja, podczas której można poznać style życia dawnych mieszkańców (zabytki łowieckie i jeździeckie, elementy wyposażenia pielgrzymów czy kości i pionki służące grom i zabawom) oraz ich życie codzienne ( naczynia, lampki oliwne, łyżki, wyposażenie mieszkań).

Muzeum posiada w swojej kolekcji unikatową XIII wieczną figurkę św. Jana Ewangelisty z drewna cisowego, XIV wieczną kołatkę z bazyliki, rzeźby z kościołów środkowopomorskich, kielichy mszalne oraz znaki pielgrzymie.

W oddziale znajdziecie również interaktywną wystawę poświęcona przyrządom nawigacyjnym, podczas której można zbadać zjawisko dewiacji kompasu, doświadczalnie sprawdzić działanie przechyłomierza, a także odkryć znaczenie okrętowych flag kodowych.  Wystawa ta została zaprojektowana i wykonana przez Elizę Gauer-Bernatowicz, przy pomocy merytorycznej kpt. Józefa Gawłowicza i Jarosława Bogusławskiego.

Kwintesencją tej historycznej podróży jest prezentacja multimedialna pokazująca Kołobrzeg z przełomu XIX i XX wieku oraz jego najważniejsze zabytki.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 13
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
94352…
94352…
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
  • nieczynne
Data ostatniej aktualizacji: 28.01.2019, 15:35

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Historia Miasta
Muzeum
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 7 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook